Aflevering #2002 - Bij Inval Rwanda In Congo Werkt Geschiedenis Genocide Door - Bij Inval Rwanda In Congo Werkt Geschiedenis Genocide Door

· Aflevering van de podcast: OVT Fragmenten podcast

Een al lang sluimerend conflict haalde deze week de voorpagina’s, toen de Congolese rebellengroep M23 de stad Goma in Oost-Congo innam. Het is een dramatisch nieuw hoofdstuk in een regio die al lang onrustig is. M23 wordt gesteund met materieel en mensen door de regering van buurland Rwanda en zou uit zijn op de controle over ‘conflictmineralen’-mijnen. Dat is te kort door de bocht, stelt historicus Judith Verweijen, die gespecialiseerd is in gewapend conflict in deze regio. De aanwezigheid van Rwanda daar kan niet losgezien worden van de geschiedenis: de genocide in Rwanda en de daaropvolgende Congo-oorlogen in de jaren negentig.

Speelgoedwinkel
OVT Fragmenten podcast

OVT Fragmenten podcast

Gemaakt door: NPO Radio 1 / VPRO Eerste aflevering: 29-11-2019

De podcast OVT Fragmenten podcast heeft in totaal 1960 afleveringen

Volgende aflevering

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

#2002 - Bij inval Rwanda in Congo werkt geschiedenis genocide door - Bij inval Rwanda in Congo werkt geschiedenis genocide door

OVT Fragmenten podcast · 02-02-2025

00:00 00:14:35