Aflevering Sofyan El Bouchtili: "Positief Dat Het Leed Van Palestijnse En Israëlische Gijzelaars Niet Tegenover Elkaar Wordt Gezet"

· Aflevering van de podcast: Het Mediaforum

Er is vreugde over de vrijlating van de Palestijnse en Israëlische gijzelaars; is een vrede in Gaza dan echt aanstaande? Maar aan de andere kant is er nog altijd het leed onder de Gazanen. Hoe ga je hier in de verslaggeving mee om? 'Het is een worsteling waar je als media mee zit', omschrijft Sofyan El Bouchtili (onderzoeksjournalist bij Investico) het. 'Wat ik positief vind, is dat het leed van Palestijnse en Israëlische gijzelaars niet tegenover elkaar wordt gezet, maar dat hun lot verbonden is.' Ook Arjen Fortuin (journalist bij NRC) ziet de dilemma's in de media. 'De vrijlating van de gijzelaars en gevangenen is belangrijk. Het is haast onvermijdelijk als je het goed wil laten zien, de genocide even uit beeld verdwijnt', aldus Fortuin. 'Dat is altijd naar en tragisch. Aan de andere kant hoop ik dat we dit niet zien als een afsluiting van het verhaal, maar verder kijken naar het bredere plaatje.' 

Speelgoedwinkel
Het Mediaforum

Het Mediaforum

Gemaakt door: NPO Radio 1 / KRO-NCRV Eerste aflevering: 29-11-2019

De podcast Het Mediaforum heeft in totaal 1925 afleveringen

Vorige aflevering

Volgende aflevering

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

Sofyan El Bouchtili: "positief dat het leed van Palestijnse en Israëlische gijzelaars niet tegenover elkaar wordt gezet"

Het Mediaforum · 14-10-2025

00:00 00:23:40