Aflevering Aivd: Dreigingen Sinds Woii Niet Zó Groot

· Aflevering van de podcast: FD Dagkoers

De nationale veiligheid in Nederland staat ‘langdurig’ onder druk en de dreigingen komen ‘van alle kanten’, waarschuwde de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in zijn jaarverslag over 2025. Sinds de oprichting van de AIVD en zijn voorlopers kort na de Tweede Wereldoorlog, was het dreigingsbeeld volgens directeur-generaal Simone Smit niet zo veelomvattend en complex. FD defensieredacteur Ria Cats was bij de presentatie en praat je bij. Lees: AIVD: dreigingen voor Nederland komen ‘van alle kanten’

Als bij de presentatie van Tesla’s kwartaalresultaten iets duidelijk werd, dan is het dit: ‘gewone’ elektrische personenauto’s staan bij ceo Elon Musk inmiddels op het tweede plan. Robots die bewegen als mensen, robotaxi’s, chips en de opslag van energie staan inmiddels op één. Her en der wordt zelfs gespeculeerd over een fusie met Musks andere bedrijf, SpaceX, vertelt mobiliteitsredacteur Hans de Jongh. Lees: Tesla boekt meer winst, maar valt vooral op met futuristische ambities

Het is de belangrijkste exclusieve horlogebeurs van Zwitserland: Watches & Wonders. Alle bekende namen, Rolex, Cartier, Patek Philippe waren vorige week in Geneve aanwezig om hun nieuwste speeltjes aan de wereld te tonen. Kleinere horloges, technische snufjes en dunne stenen wijzerplaten zijn enkele trends. Ook aanwezig was Thomas de Heide, chef van FD Persoonlijk. Het magazine staat dit weekend volledig in het teken van de klokjes. Thomas vertelt je erover. Lees: Klassiekers en vernieuwers op de horlogebeurs & Ondernemer Teddy Baldassarre: ‘Een horloge is geen sieraad, het is een motortje met een verhaal’ See omnystudio.com/listener for privacy information.

Speelgoedwinkel
FD Dagkoers

FD Dagkoers

Gemaakt door: Het Financieele Dagblad Eerste aflevering: 24-03-2022

De podcast FD Dagkoers heeft in totaal 1299 afleveringen

Vorige aflevering

Laag consumentenvertrouwen: hoe erg is dat eigenlijk?

Laag consumentenvertrouwen: hoe erg is dat eigenlijk?

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 23-04-2026

Volgende aflevering

Een economisch mirakel in Nederland? En gaat China ons kapot concurreren?

Een economisch mirakel in Nederland? En gaat China ons kapot concurreren?

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 25-04-2026

Soortgelijke podcasts

Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.

AIVD: dreigingen sinds WOII niet zó groot

FD Dagkoers · 24-04-2026

00:00 00:15:44