Voor een groenere én zelfstandige energiemix zetten Europese leiders in op windenergie op de Noordzee. In het afgelopen halfjaar bleek echter dat dit nog geen gelopen race is. Een aanbesteding kreeg geen enkele inschrijving van een commerciële partij. Daarom kwamen gisteren de landen aan de Noordzee bijeen in Hamburg. Hoe kunnen zij alsnog een succes te maken van wind op zee? Klimaatredacteur Eva Selderbeek was erbij. Lees: Nieuwe impuls voor wind op zee: Noordzeelanden willen 100 gigawatt aan gezamenlijke projecten
Alles lijkt duurder te worden, van de boodschappen en de kinderopvang tot de dierenarts. Zou het daarom voor de consument niet prettig zijn als er wat extra concurrentie binnen sectoren komt, zodat die prijzen dalen? De Autoriteit Consument & Markt onderzocht hoe het ervoor staat met de concurrentie binnen de economie. Samen met redacteur macro-economie Marijn Jongsma bespreken we de resultaten van dat onderzoek. Lees: ACM waarschuwt: concurrentie neemt af, vooral in sectoren met grote spelers
In het Verenigd Koninkrijk is een 22 jaar oud fragment uit de film Love Actually weer even populair. Premier Hugh Grant treedt daarin op tegen de Amerikaanse president, die in de film een bullebak is. Het VK lijkt in een pijnlijk vergelijkbare situatie te zitten, met ook dit weekend weer een paar stevige beledigingen van Trump aan het adres van de Britten. Voor premier Starmer is het echter een stuk lastiger dan voor Grant om een streep te trekken. We bespreken de Britse spagaat met correspondent Joost Dobber. Lees: Brexit Britain wil niet kiezen tussen EU en VS. Hoelang is dat nog houdbaar?
Redactie en montage: Floyd Bonder, Sophia Wouda en Nelleke van der Heiden
Presentatie: Nelleke van der Heiden See omnystudio.com/listener for privacy information.

Gemaakt door: Het Financieele Dagblad Eerste aflevering: 24-03-2022
De podcast FD Dagkoers heeft in totaal 1204 afleveringen

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 26-01-2026

Maker: Het Financieele Dagblad Datum: 28-01-2026
Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.