Wanneer wordt data eigenlijk informatie? Het lijkt een eenvoudige vraag, maar ze raakt de kern van informatiebeveiliging, privacy en risicobeheer. In deze aflevering vertrekken we niet vanuit technologie of wetgeving, maar vanuit betekenis en context. Aan de hand van twee alledaagse objecten, een fles water en een buisje bloed, maken we duidelijk waarom niet het object zelf bepaalt hoe gevoelig iets is, maar wel wat eruit kan worden afgeleid. We verkennen het verschil tussen data en informatie, tussen drager en inhoud, en leggen uit waarom hetzelfde object in de ene omgeving banaal is en in een andere context cruciaal of zelfs risicovol. Van ziekenhuislabo tot wateranalyse, van GDPR tot ISO 27001: deze aflevering toont waarom informatiebeveiliging veel verder gaat dan IT alleen. Een heldere denkoefening, praktische vuistregels en herkenbare voorbeelden helpen organisaties om beter te zien waar hun echte risico’s zitten, vaak op plaatsen waar ze die niet meteen verwachten.

Gemaakt door: Dirk De Nijs (Invero27) Eerste aflevering: 15-12-2025
De podcast Centered Cybersecurity (NL): Toegankelijke inzichten in cybersecurity, governance en audit heeft in totaal 6 afleveringen

Maker: Dirk De Nijs (Invero27) Datum: 22-12-2025

Maker: Dirk De Nijs (Invero27) Datum: 05-01-2026
Disclaimer: De podcast (artwork) is geembed op deze pagina en is het eigendom van de eigenaar/ maker van de podcast. Deze is niet op enige wijze geaffilieeerd met Online-Radio.nl. Voor reclamering dient u zich te wenden tot de eigenaar/ maker van deze podcast.